ARCHIV 2019

Polagraph + design: Hana Kotulánová

05

HANA: "Ústředním motivem celé instalace se stává legendární fotoaparát Polaroid OneStep, přesněji jeho papírová maketa, která je zavěšená v první menší výloze. Z fotoaparátu ale místo fotky vychází pruh papíru, který představuje proces tvorby fotografie. Pruh přechází z jedné výlohy do druhé, kde se tvaruje v siluetu brněnského Petrova a mizí někam do dáli.

Proužek zároveň volně interpretuje logo značky. Motiv Petrova vyhovuje přání pořadatele a barvy vlajky města Brna, červená a bílá, se navíc přesně shodují s firemními barvami Polagraphu. Pro samotný obchod byl zásadní model fotoaparátu, který vybrali sami kluci."

OBCHOD

Polagraph je parta nadšenců do instantní fotografie, Polaroidu a Instaxu. Mají malý obchůdek v Praze a v Brně, foťáčky prodávájí, půjčují a především na ně sami fotí.

HANA KOTULÁNOVÁ

Hana má ráda kávu, Moravu a longboard. Nevystudovala design ani výtvarku, její práce je intuitivní záliba a hra. Pracuje výhradně s papírem, protože ji fascinuje jeho variabilita. Sama se za designérku nepovažuje, ale její tvorba se tak dá popsat. Ráda navrhuje večírky na přání – baví ji barvy, silná výrazovost a humor a přesně to se taky snaží do své práce promítnout. Najdete ji pod názvem jejího studia: Papírek & večírek.

03
02
01
05
04
image3
image2
image2-1-e1570180583908
vyloha_nakres

ODBORNÁ POROTA:

Nápad se siluetou Petrova je efektní a poutavý. Škoda je, že se nepodařilo dotáhnout technické řešení v detailech. Autorka obvykle pracuje s papírem, možná by ale vyznění bylo lepší, kdyby naopak výjimečně médium papíru opustila. Nápadu nesvědčí také přítomnost dalších prvků dole vespod výlohy – optimální by bylo se s majitelem lépe dohodnout na prostoru pro aktuální akce a instalaci – zbytečně si konkuruje soutěžní řešení a provoz obchodu. Není také příliš vidět zaměření obchodu. Část poroty viděla instalaci jen jako intervenci a ne jako celek, části poroty se líbila práce jen s horním prostorem výlohy, kde instalace zaujme a plní svůj účel upoutat pozornost.

Archiv realizací

ZOOPLUSProject type

Drogerie na OrlíProject type

Optika RichterProject type

Oříšky na ČeskéProject type

VavavoomProject type

Cult of the RoadProject type

PolagraphProject type