ARCHIV 2019

DROGERIE NA ORLÍ + design: KOGAA

01-8

KOGAA: "Při pohledu na škálu produktů Drogerie na Orlí do očí nejvíce bila různorodost nabízených produktů: od vlasové kosmetiky přes zahradnické pesticidy až po chemické brýle. Různá grafická identita každého výrobku dávala výloze chaotický a neupravený vzhled. Proto se ústřední ideou naší nové instalace stal obsah výrobků bez vnějšího obalu. Návštěvníci budou moct nahlédnou do průhledných nádobek plných barevných kapalin – nehybných i tekoucích. A i díky práci se světlem jsme dosáhli až laboratorní estetiky."

OBCHOD

Původně zde byla restaurace, drogerii, která zde sídlí dodnes, založil německý obchodník v roce 1906. V roce 1990 ji převzal a zrekonstruoval Lubomír Dokoupil, jehož syn Petr jí provozuje nyní.

KOGAA

Architektonické studio KOGAA tvoří Alexandra Georgescu spolu s Tomášem Kozelským a Viktorem Odstrčilíkem. První projekt studia, The Distillery – Social Reactor, vytyčil jejich zájem o celkový rozvoj a utvrdil je v tom, že budovy ovlivňují celé komunity, ekonomiku a mají zásadní vliv na prostředí. U každého projektu myslí na jeho dopady, proto v portfoliu studia KOGAA najdete zásahy do města s cílem udržitelného rozvoje a obnovení nevyužívaných zařízení.

Portfolio najdete na jejich webu.

 

04-6
02-9
06-2
03-8
07
10
09
05-4
13
12
Processed with VSCO with m5 preset
16
14
15

ODBORNÁ POROTA:

Jde o čisté architektonické řešení s originálním nápadem očistit výlohu od změti obalových designů. Instalaci doplňují nápisy ve stylu šíleného vědce – je škoda, že poznámky nebyly věnovány byznysu a obchodu samotnému – například extrémně nízkým cenám a speciálním produktům, které jsou pro prodejnu jedinečné a přitahují k ní nejvíce zákazníků.

Oceňujeme, že je výloha oboustranná a vnitřní část funguje skvěle a daří se propojit čistý designový přístup a retro řešení interiéru obchodu samotného. Bohužel se nepodařilo využít originální estetickou hodnotu starých tradičních výrobků s velice specifickým designem, kterými je drogerie výjimečná. Například kelímky z 80. let, které se v obchodě stále prodávají a nesou svébytnou estetickou hodnotu.

Archiv realizací

ZOOPLUSProject type

Drogerie na OrlíProject type

Optika RichterProject type

Oříšky na ČeskéProject type

VavavoomProject type

Cult of the RoadProject type

PolagraphProject type