HLASOVÁNÍ 2020

AEL | Design: Final_final

Thumb_2020_AEL_02

FINAL_FINAL: "Po poznání příběhu paní Michaely jsme se rozhodli oprostit od ambice designování výlohy a aktivně jí pomoct z rozcestí, na kterém se ocitla. Tlak okolností vyústil v nutnost blízkého stěhování obchodních prostor ze samotného centra v Panské ulici na ulici Pekařská. Za pomoci myšlenkové smyčky pracujeme formou video instalace s oběma výlohami současně. Na Panské ulici je přehráván záznam z brigády věnované fyzickému čištění nového prostoru ulice Pekařská, čímž stávající zákaznice připravujeme na přesun butiku, a skrze video zároveň promujeme outfity sestavené paní Michaelou a produkty, které prodává. Naopak v nově zprovozněné výloze na Pekařské ulici představujeme sortiment a filosofii původního butiku z ulice Panská, jež paní Michaela hodlá poskytnout v novém sousedství."

OBCHOD

Značku AEL založila před 15 lety Michaela Svobodová.
„V té době jsme se zabývali zejména velkoobjemovým šitím, zakázkovým šitím a autorskou tvorbou. Během prvních 10 let jsme působili na ulici Opletalova v prodejně, kterou naše firma zrekonstruovala a rozšířili jsme prodej módních doplňků, kabelek, šálů, šátků a výrobu bižuterie."

Od roku 2004 se zabývají prodejem bižuterie velkoobchodně. Dvakrát v roce v roce vystavují na BVV Styl-Kabo, kde se setkávají s klienty nejen z ČR, ale také ze Slovenska, Rakouska, Německa.

V současné provozovně dochází k častým změnám majitelů nemovitosti i výše nájmu, proto se v lednu 2021 prodejna přesune na ulici Pekařská 392/29. „Nevyhledávám obchodní centra, protože preferujeme individuální přístup ke klientovi. Rádi bychom, aby centrum Brna, stejně jako jiná velká Evropská města, bylo lákavé nejen kvůli kavárnám, restauracím a barům, ale aby zde lidé také získávali novou inspiraci z obchodních výloh a mohli nakoupit různorodé módního oblečení a doplňky."

ADRESA: Panská 6 + Pekařská 29
> aelcz.cz

Final_Final

Skupina architektů zabývající se instalacemi a eventy založenými na lokálním (versus globálním) kontextu současné architektury, urbanismu a společnosti. Společně vystudovali Fakultu architektury VUT Brno a podíleli se na dramaturgii kulturního prostoru Praha v Brně.

Vyloha_roku_2020_AEL_FINAL_FINAL_01
Vyloha_roku_2020_AEL_PEKARSKA_FINAL_FINAL_05
Vyloha_roku_2020_AEL_PEKARSKA_FINAL_FINAL_07
Vyloha_roku_2020_AEL_PEKARSKA_FINAL_FINAL_03
Vyloha_roku_2020_AEL_PEKARSKA_FINAL_FINAL_04
Vyloha_roku_2020_AEL_PEKARSKA_FINAL_FINAL_06

AEL Panská

Vyloha_roku_2020_AEL_PEKARSKA_FINAL_FINAL_09
Vyloha_roku_2020_AEL_PEKARSKA_FINAL_FINAL_08

AEL Pekařská (stěhování v lednu 2021)

Vyloha_roku_2020_AEL_PEKARSKA_FINAL_FINAL_11
Vyloha_roku_2020_AEL_PEKARSKA_FINAL_FINAL_12
Vyloha_roku_2020_AEL_PEKARSKA_FINAL_FINAL_10

AEL Pekařská PŘED a PO

Všechny soutěžní realizace

Klenoty KaratProject type

BudoárProject type

MR FOXProject type

Chytrá lékárnaProject type

Pralinky KorunaProject type

Knihkupectví CestaProject type

Kopi LuwakProject type

AELProject type

HůlkárnaProject type

Nadace VeronicaProject type